top of page

עיבוד קטלוג לפורמט דיגיטלי

קטלוג ארטא.png

קטלוג דיגיטלי, נבנה כעיבוד לפורמט דיגיטלי מקוון Html5 וניתן לקרוא על התכונות בדף פורמט דיגיטלי –
לחצו כאן לעיון בהסבר המלא עליו.

 

קטלוג הוא הכלי שחושף בפני קהל היעד את מגוון המוצרים והשירותים או כל מידע אחר אותו בעל עסק נותן. קטלוג איכותי, מעוצב יפה, צבעוני ומוגש יפה מזמין את הלקוח לעיין בו ראשית ויותר מזה לבצע רכישה לאחר שקיבל מהקטלוג את המידע הנחוץ לו באופן נעים וברור.

 ​

נחלת העבר הייתה קטלוגים מנייר וכיום הם כבר יכול להירשם בספר ההיסטוריה. כיום בתי העסק ונותני השרות עוברים לקטלוגים דיגיטליים - נוח יותר, נגיש יותר וגם חסכוני יותר לבעל העסק ויותר מזה מוצר ירוק וידידותי לסביבה. מוצר נגיש מכל מחשב, סמרטפון וטאבלט.

הקטלוג הדיגיטלי נבנה מקובץ PDF אותו בונה הלקוח ולאחר שהעיצוב מוכן הוא מועבר אלי לצורך ביצוע העיבוד הדיגיטלי. לציין, מומלץ וכדאי להתייעץ איתי בטרם עיצוב וזאת כי הכנת קטלוג לגרסה דיגיטלית כדאי להכין בדרך כזו שהצפייה בו תהיה נוחה גם ללא כלי זכוכית המגדלת המוטמע בפרסום, במצב כזה, ייתכן ויעוצבו יותר דפים במסגרת הקטלוג, ואני מתחשב בזה בתמחיר, אבל מהצד המקצועי דבר זה יותר נכון לעשות בראייה של הלקוח שמכוון את עצמו רק לקטלוג דיגיטלי ולא לקטלוג מנייר.

במידה ולקוח מכוון את עצמו לקטלוג שגם יודפס וגם יעובד לדיגיטלי, כל קובץ שיתקבל ייראה בברכה וממנו יופק המיטב.

אתם לא זקוקים כך שיהיה לכם אתר אינטרנט על מנת שיהיה לכם קטלוג דיגיטלי. גם אם אין לכם אתר אינטרנט בהחלט יכול להיות לכם קטלוג דיגיטלי אותו תפיצו ללקוחותיכם. בדרך זו אתם מקבלים ממני קישור אותו אתם יכולים להפיץ / לשתף ברשתות חברתיות וכד'.

כאשר מופק הקטלוג הדיגיטלי בפני הלקוח עומדות שתי אפשרויות מבחינת האחסון:

האחת

הלקוח יקבל את הקבצים ויטמיע אותם בשרת שלו.

השנייה

קטלוג הלקוח יתארח בשרת הפורמט הדיגיטלי שלי, הלקוח יקבל ממני קישור אותו יוכל מצד אחד להטמיע בשרת שלו ומצד שני להפיץ לקהל לקוחותיו. 

 

מספר הדגשים שחשוב לשים אליהם לב:

 

כאשר מעצבים קטלוג שיהיה מוצג רק בגרסה דיגיטלית, ניתן להרחיב את המידע על המוצרים, להגדיל את מספר העמודים, להוסיף תמונות צבע וקטעי וידאו מיו טיוב, להוסיף קישורים רלוונטיים ובכל להפוך כל דף לשימושי הרבה יותר. (הסברים על כיצד ואיך תקבלו ממני באם תבצעו את ההזמנה אצלי)

 

בקטלוג הדיגיטלי בא לידי ביטוי תוכן העניינים כאשר נבנה לקטלוג תוכן וירטואלי על ידי, כך שהניווט לכל פרק ופרק הופך להיות קל יותר ופשוט. תוכן וירטואלי יכול בגרסת המחשב להיפתח יחד עם הפרסום עצמו, והוא מקבל תוקף גדול יותר של שימושיות בטלפון הנייד והטאבלט שם הדילוג לדפים קל ונגיש ביותר.

תוכן וירטואלי בקטלוג דיגיטלי  - הוא נקודת מפתח להצלחת הקטלוג וזאת כי קל לכל משתמש להגיע לכל פרק / מוצר שלכם בפרסום.

בנוסף במידה וישנו תוכן מובנה שלכם בתוך הקטלוג, ניתן להטמיע קישורים לכל פריט ופריט במסגרת התוכן. בעיקרון, על הלקוח לבצע זאת, אבל כחלק מהשרות אני מציע לסייע גם בנושא הזה והטמעת קישורים לכל שורות הפריטים בקטלוג.

יש חשיבות עליונה לנושא קישור יעיל בתוכן העניינים, זה מביא את הלקוח שלכם במהירות לכל פריט ובכך מייעל את השימוש עד למקסימום במסגרת הקטלוג הדיגיטלי.
 

 

 
 

דבר נוסף חשוב במסגרת הקטלוג הדיגיטלי הוא מנגנון חיפוש איכותי שנמצא בו. כפתור החיפוש נמצא בסרגל העליון בגרסת המחשב. תוכלו שם לכתוב את הביטוי אותו מחפשים בקטלוג, המשתמש יקבל רשימה של מקומות בקטלוג בהם מופיע ביטוי או פריט שמחפשים וכך בלחיצה על אחת התשובות יוכל בקלילות להגיע לדף בו ביטוי זה קיים ולעיין ואם הוא קיים במספר מקומות יתקבלו מספר תשובות וכך יוכל לדלג ולאתר את המקום הנכון שבו הפריט או המידע המבוקש.

מנגנון החיפוש פועל בתנאי שהקטלוג נבנה מקובץ PDF טקסטואלי ובזכות כך ניתן למצוא כל ביטוי טקסט בתוך הקטלוג.

 

בנוסף לכך, יש בקטלוג אפשרות להדפסת דפים נבחרים וכן אפשרות להורדת דפים נבחרים מהקטלוג בגרסת PDF – ניתן להוריד את כל הקטלוג או דפים שאתם זקוקים להם בלבד.

דרך נפלאה נוספת להפצת הקטלוג היא באמצעות קוד QR אותו תוכלו לפרסם בתוך בית העסק שלכם, בכניסה אליו או בכל מקום אחר שלקוחות שלכם חשופים אליו ובאים כדי לחפש מוצר כזה או אחר.
לקוח שמגיע לעסק סביר להניח שמגיע עם סמרטפון. לרובנו היום יש את תוכנת הסריקה לקוד QR.

כאשר אדם סורק את הקוד שאתם מפרסמים בעסק הקטלוג נפתח לו בטלפון הנייד שלו (הסמרטפון)

כך הוא יכול לעיין בקטלוג תוך כדי שהותו בחנותוכך גם לבקש מוצר כזה או אחר שלא נראה לעין אבל נמצא בקטלוג וניתן להביא אותו ללקוח או לכוונו אליו. כמובן אציין שהכתוב לקוח בהחלט יכול להיות גם לקוחה והכיתוב בשפה של מין זכר זה רק מטעמים טכניים ואבקש לא להפגע אם פגשתם פה כיתוב לקוח ולא לקוחה.

הכוונות שלמות לכולם באשר הם.

כך נראה קוד QR ותוכלו לסרוק אותו ולהתרשם בעצמכם

תוכלו גם בעסק לשים שלט לפי הפורמט הזה:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

אחד הנושאים החשובים ביותר הוא נושא עדכון דפים / החלפת דפים בגרסה הדיגיטלית.

בניגוד לגרסאות הנייר שהופקו בעבר שם אין אפשרות לתקן אחרי שהקטלוג יצא לפרינט, כאן, בפורמט הדיגיטלי ישנה אפשרות כזו ומומלץ ללקוחות לנצל אותה ולהשתמש בה על מנת שקטלוג תמיד יהיה מעודכן ויותר מזה חף מטעויות כאלה או אחרות.

העדכונים בקטלוג הם חינמיים לפי ההסבר הבא: במהלך החודש הראשון לאחר העיבוד לפורמט דיגיטלי ניתן להחליף או דפים בודדים או קובץ שלם.

לאחר חודש מרגע ההפקה ניתן להחליף דפים בודדים שבהם גיליתם תקלות, טעויות, שיניתם למדתם והבחנתם שצריך לשנות דף כזה או אחר וההחלפה היא כירורגית, קרי, החלפת דף מול דף וזאת בדרך טכנולוגית ייחודית שקיימת בשרות.

החלפת הדפים היא ללא כל עלות.

במידה ומדובר בהחלפות עמודים או הוספת עמודים שהם שינוי המצב המהותי של החוברת כי אתם רוצים לשפר אותה או לעדכן אותה תדיר יהיה לזה מחיר לעדכון, אבל במידה ומדובר בתיקונים, עדכונים של דפים בגלל טעויות שלכם, תקלות, או מידע בעייתי – הדבר יהיה ללא כל הגבלה ולמען העובדה שהקטלוג שלכם יהיה תמיד עדכני באופן מושלם.

אני לכל לקוח מודיע מראש – לא להסס לפנות אם יש תיקונים ושינויים, אז אעבוד קצת יותר אבל לכם, יהיה תמיד פרסום עדכני ולא פרסום עם טעויות או תקלות.

כאשר הקטלוג מתארח בשרת שלי, ההחלפה היא שקופה והעדכון הוא שקוף קרי, הוא לא יורד לרגע מהשרת והכל משתנה בלחיצת כפתור אצלי לאחר העדכון.

באם הקבצים נמצאים בשרת שלכם, זה אומר לקבל ממני גרסה חדשה של קבצים, להסיר את הקבצים  הישנים ולהעלות חדשים במקומם באותו מקום.

 ​

קטלוג שיוצא לאור דקות אחרי שהעיבוד לפורמט דיגיטלי מתבצע ועלה לרשת יכול להיות מופץ ככל שתרצו באמצעות אימייל, רשתות חברתיות ועוד.

 

קטלוג דיגיטלי יכול להביא מקסימום אינפורמציה במינימום עלות, תחשבו רק על כך שאין את הנייר, הכל במייל, הכל דרך הטלפונים או המחשבים והכל בפשטות.

 

ולסיום אומר

בתקופה האחרונה, נראה בברור כי יותר ויותר עוברים לעיון בפרסומים של הקטלוגים בטלפון הנייד והטאבלט ולא פעם אני במעקב הסטטיסטיקה אונליין רואה כי רוב הכניסות הן מהאמצעים הניידים ולא השולחניים.

 

קטלוג דיגיטלי יפקח לכם את העיניים, יאיר לכם את הדרך, ייתן לכם עוצמות גדולות ויפתח בפניכם עתיד חדש.

 

במידה ותרצו תוכלו לבצע פיילוט לקטלוג שלכם ולקבל גרסה להמחשה על קבצים שלכם כך שתוכלו להתרשם מדמו שלכם ולא מדוגמאות של אחרים.

 

במידה ויש עוד שאלות אשמח לענות ואל תהססו לשאול כל שאלת הבהרה שחשובה לכם

קישור בתוכן עניינים מובנה.png
תוכן וירטואלי ארטא.png
QR ARTA.png
QR.png
bottom of page