top of page

סיפור חיים - מידע כללי

סיפור חיים הוא מיזם שנוצר באתר הפורמט הדיגיטלי שלי מבית יוסי קווטינסקי, בן לאמא ניצולת שואה ומשפחה שלמה שלה שנרצחה בשואה. לא מעט ישבתי ושמעתי סיפורים מאימי על אשר עברה בשואה. יותר זה בעבר שסבי חיים גולדמד ז"ל היה בחיים, היה יושב שעות איתנו ומספר לנו את הסיפורים אודות אשר חווה בשואה. משפחתו של סבא שלי הייתה כולה משפחה חרדית, סבי היה חילוני אבל בקיא בתורה ובגמרא יותר מכל אחד. כל משפחת אימי נרצחה בשואה והסיפור שלהם לצערי לא תועד ולא נשמר.


לא מעט זמן אני מנסה לפנות לגורמים באמצעות האתר שלי, על מנת שיעלו סיפורים של ניצולי שואה. החלטתי, שהדבר הזה הוא אחד הדברים שחשובים לי כאדם יותר מכל דבר, ונדרתי לעצמי נדר שכל ניצול שואה שירצה לספר את הסיפור שלו וסיפורו יתועד יוכל להעלות ולפרסם את הספר שלו והסיפור האישי שלו חינם אין כסף על מנת שהסיפור שלו לא ייעלם בלי שיתועד.

עם הזמן סיפרתי על הפרויקט ללקוחות שלי והדבר נגע בליבם ומסתבר שנגעתי בנקודות רגישות שלהם גם וחשובות להם יותר מכל דבר. אריק אורלב מעמותת הוותיקים ברעננה,  מיכל קציר ויהלומה מדורות זבולון נפגשו איתי והסברתי להם על מהות הדרך שבחרתי שבה כל סיפור שיגיע אלי יעלה ויהיה חלק מספרייה שכולם יוכלו לקרוא את הסיפורים. הסברתי להן את מהות חלקי בדבר וגם אריק וגם מיכל ויהלומה התגייסו לפרויקט ולשמחתי יצאנו ביחד לדרך משותפת וחשובה.


כל גורם, מכין את הסיפורים בהתאם להנחיות שנתתי ואני מקבל את הסיפורים שהם ערוכים ומעוצבים ומכאן החלק שלי להפוך את התיעוד שלהם כך שיהיה זמין לכולם לקריאה. אני בהתנדבות הופך כל ספר שמגיע לדיגיטלי, לא משנה הגודל של הספר, לא משנה משקלו,  כל ספר יעלה לרשת האינטרנט בחינם ! וכל זאת על מנת שיקראו אותו כולם.  אני מעבד את הספר לגרסה דיגיטלית, בניתי למען מיזם זה מיני אתר שכרגע הוא חלק מאתר הפורמט הדיגיטלי ובעתיד ככל שנתרחב גם ייפתח אתר בנפרד למען מטרה כל כך חשובה זו.


כרגע הכל יהיה חלק מאתר הפורמט הדיגיטלי שלי ובעתיד הוא יופרד לאתר בנפרד.


אני, כבן לאמא וסבא ניצולי שואה, כבן למשפחה שהושמדה בשואה רואה ביוזמה הזו חשיבות על בחיי, והחלטתי לתת את כל נשמתי למען הדבר הזה  וכל ספר שיעלה פה – יתפרסם עם המון אהבה.


חשוב לי שכל סיפור יישמע, חשוב לי שכל תיעוד ייקרא, חשוב לי שיישמע קול  ניצולי השואה שעברו חוויות קשות, איומות, זוועתיות ונשארו איתנו לספר את סיפורם ולא מעט מבני משפחתם נרצחו על ידי הנאצים

.
היוזמה פה של סיפור חיים לא נעשית בכלל במחשבה עסקית או פרסומית, היוזמה הזו נעשית כי זה אני, זה דרך החיים שלי, לא הכל בחיים זה כסף, לא כל דבר בחיים זה לקחת כסף מאנשים, נכון כולנו רוצים להתפרנס אבל מבחינתי פרנסה לפעמים היא לפרנס את הנפש שלי במעשה אנושי, מלא חמלה ומלא אהבת אנשים. לא רוצה שיהיה מצב שניצול שואה לא יספר את הסיפור שלו בגלל שלא היה לו כסף להוציא את הספר שלו לאור. לא רוצה שיהיה מצב שניצול שואה ירצה לספר את הסיפור שלו ובגלל כסף הסיפור שלו לא יסופר. לא מוכן לחשוב על זה בכלל ומבחינתי כל סיפור, בכל נפח, בכל גודל יתפרסם פה ללא יוצא מן הכלל.


זו דרכי, זו אמונתי, וכך יוצא פרויקט סיפור חיים למען הדורות הבאים.


כל סיפור של ניצול שואה יעלה פה ויפורסם ואל תהססו לפנות, אולי בגלל לחץ עבודה הוא לא יעלה מהיום למחר, אבל כל סיפור שניצול שואה יספר, ויוגש לפי ההנחיות שלי בדף ההסבר איך להגיש את הסיפור, יפורסם בדיגיטלי למען יקראו כולם.


אל תהססו לפנות אם יש לכם סיפור חיים כזה שתרצו להעלות, של סבא, אבא סבתא אמא דוד או דודה או כל מישהו אחר מבני משפחתכם.


אל תחשבו בכלל פעמיים ופנו קבלו הנחיות ונעלה את הסיפור הזה ותקבלו קישור שתוכלו גם להפיץ אותו לכל גורם.

פרויקט זה פתוח לכולם וכמו שדורות זבולון, כמו שעמותת האזרח הוותיק ברעננה נרתמו למטרה זו, כל גוף, ארגון, גורם שירצה להיות חלק מיוזמה זו מוזמן לפנות ולהצטרף. גורמים אלה הם חלוצי הדרך בדבר וליבי ליבי פתוח לכולם בלי יוצא מן הכלל. אם יש צורך להפגש גם נפגש ותקבלו הנחיות ונכיר ונצא לדרך חשובה ונאיר לניצולי השואה את המעט שאפשר  בחיים.


פרויקט סיפור חיים הוא מבחינתי פרויקט חיים שלי.


זו השליחות שלי בחיים להביא את סיפור הניצולים למען הדורות הבאים.

ולסיום אני רוצה להביע את תודתי והערכתי לאריק אורלב מעמותת הוותיק רעננה, וליהלומה ומיכל קציר מדורות זבולון על שיתוף הפעולה שהצליח להאיר אור על הפרויקט הזה ולתת לו את הדחיפה הראשונה ואת הכוח המניע להצלחה. במעשיהם עשו דבר ענק ואני יודע שזה רק ההתחלה של הדברים ועוד בדרך סיפורים רבים ומופלאים. תודה לכם על שהאמנתם בי ויצאתם איתי לדרך זו.

והערה קטנה לסיום. אני כבד שמיעה, כל דבר ניתן לפנות אלי באמצעות אימייל ואני עונה לכולם.

אם יש צורך להפגש אז גם זה ניתן, אבל צריך טיפה יותר סבלנות אבל הכל אפשרי והכל פתוח מכל הלב מבחינתי

כתובת המייל שלי היא: yoqva@inter.net.il ואל תהססו לפנות ליבי פתוח לכולם.

bottom of page