top of page

עיבוד מגזין/עיתון לפורמט דיגיטלי

עיתון ומגזין דיגיטלי, נבנה בטכנולוגיית לפורמט דיגיטלי מקוון Html5 וניתן לקרוא על התכונות בדף פורמט דיגיטלי – לחצו כאן לעיון בהסבר המלא עליו.

 ​

נחלת העבר הייתה עיתון או מגזין מנייר וכיום הם כבר יכול להירשם בספר ההיסטוריה. כיום עסקים, ארגונים, הוצאות לאור ועוד עוברים לשיטת הפקה דיגיטלית - נוחה יותר, מהירה יותר וקלה להפצה, נגישה יותר וגם חסכונית יותר ויותר מזה מוצר ירוק וידידותי לסביבה. מוצר נגיש מכל מחשב, סמרטפון וטאבלט.

יתרון ענק לעיתון בפורמט דיגיטלי הוא כמות גדולה של דפים שניתן להעלות בו, מידע רב ומגוון, גרפיקה צבעונית משובבת נפש,  וידאו, קישורים, אינטראקציה וכל זה הופך את הקריאה והשימוש בעיתון לחגיגה נפלאה.

 

דקות אחרי שהעיתון יוצא ממחלקת הגרפיקה הוא כבר יכול להיות מונח בכל תיבת דואר אלקטרוני, מערכת דיוור, פייסבוק, ווסטאפ או כל רשת חברתית אחרת.

 

לציין, העיתון יכול להיות או פתוח לעיניי כל או באמצעות קידוד של קוד כניסה אחד לכל המשתמשים (אין אפשרות לקוד לכל משתמש).

כיום בעידן הדיגיטלי אשר בו אנו רוצים שהמידע יגיע מהר, ייחסכו עלויות, יהיה חדשני ואטרקטיבי ויותר מהכל יהיה נגיש בכל מכשיר דיגיטלי כמו מחשב, סמרטפון טאבלט וכל זה בלי הורדת תוספים, הפתרון הוא עיתון בפורמט דיגיטלי מקוון שנפתח מקישור יחיד בכל מכשיר ומכשיר ובכל מערכת הפעלה.

​​​

ערך מוסף בעיתון הדיגיטלי הוא האפשרות להוסיף קישורים בכל כמות שתרצו לאתרים חיצוניים (קישור ממודעות לאתר רלוונטי), לאתר שלכם, פייסבוק, וכן קישורים פנימיים וקישורים לאימיילים וכמו כן הטמעה של וידאו שנמצא מקוון ב You Tube וViemo  .

בנוסף נבנה תוכן עניינים וירטואלי שמאפשר ניווט מהיר בתוך העיתון וההמלצה שלי היא שתוכן הענייניים ייפתח אוטומטית ואם אדם לא רוצה את התוכן הוא יכול להסירו בהקשה קטנה.

 

מיד עם תום בניית הגרפיקה, העיתון עובר לעיבוד לפורמט דיגיטלי, הוא עובר הליך של עיבוד קובץ ה PDF של העיתון, הוספת קישורים חסרים, בניית תוכן וירטואלי וקישורים לתוכן מובנה ולאחר מכן עומדות בפני הלקוח שתי אפשרויות:

 

האחת

הלקוח מקבל את הקבצים להטמעה בשרת שלו

 

השנייה והיא המקובלת היום יותר

לקוח מתארח עם העיתון / מגזין בשרת של הפורמט הדיגיטלי ומקבל קישור לעיתון שאותו הוא יכול להפיץ

היתרון בשיטה זו היא שאין צורך ללקוח לגעת בקבצים ולאחר שהעביר את קובץ ה PDF הוא מקבל מאיתנו קישור להפצה.

עדכונים ותיקונים:

אחד הנושאים החשובים ביותר הוא נושא עדכון דפים / החלפת דפים בגרסה הדיגיטלית.

בניגוד לגרסאות הנייר שהופקו בעבר שם אין אפשרות לתקן אחרי שהעיתון יצא לפרינט, כאן, בפורמט הדיגיטלי ישנה אפשרות כזו ומומלץ ללקוחות לנצל אותה ולהשתמש בה על מנת שהעיתון תמיד יהיה מעודכן ויותר מזה חף מטעויות כאלה או אחרות.

העדכונים בעיתון / מגזין הם חינמיים לפי ההסבר הבא: במהלך החודש הראשון לאחר העיבוד לפורמט דיגיטלי ניתן להחליף או דפים בודדים או קובץ שלם.

לאחר חודש מרגע ההפקה ניתן להחליף דפים בודדים שבהם גיליתם תקלות, טעויות, שיניתם למדתם והבחנתם שצריך לשנות דף כזה או אחר וההחלפה היא כירורגית, קרי, החלפת דף מול דף וזאת בדרך טכנולוגית ייחודית שקיימת בשרות.

החלפת הדפים היא ללא כל עלות.

אני לכל לקוח מודיע מראש – לא להסס לפנות אם יש תיקונים ושינויים, אז אעבוד קצת יותר אבל לכם, יהיה תמיד פרסום עדכני ולא פרסום עם טעויות או תקלות.

כאשר העיתון מתארח בשרת שלי, ההחלפה היא שקופה והעדכון הוא שקוף קרי, הוא לא יורד לרגע מהשרת והכל משתנה בלחיצת כפתור אצלי לאחר העדכון.

באם הקבצים נמצאים בשרת שלכם, זה אומר לקבל ממני גרסה חדשה של קבצים, להסיר את הקבצים  הישנים ולהעלות חדשים במקומם באותו מקום.

לקוח המפיק מספר עיתונים זכאי לקבל ממני מדף ספרים וירטואלי בו יהיו מרוכזים כל הפרסומים שלו. זכות זו היא חינמית למזמינים לפחות חבילה של 6 עיתונים ומעלה ובאופן תדיר.
 

איך מפיקים עיתון / מגזין בפורמט דיגיטלי html5 ?

בעת הפקת הגיליון הראשון, נבנית תבנית ייחודית שמתאימה ללקוח, כולל גוונים, קישור לאתר הלקוח מסרגל עליון, אפשרות להוספת קוד גוגל אנליטיקס ולוגו שמוטמע בעת טעינת העיתון.

כל אלה נבנים מראש על מנת שתהייה התאמה מקסימלית לרוח אתר / עסק הלקוח.

 

ברגע שגיליון העיתון מוכן הוא מועבר אלינו כאשר סוגרים אותו ב 150 DPI ומסירים את הבלידים (שול הדפסה)  כך שהגודל שנשלח אלינו הוא גודל "נטו", קרי גודל הדף כפי שהוא מעוצב.

במידה וללקוח אין אפשרות להסיר את שול ההדפסה אנו נעשה מאמץ לסייע בנושא.

 

לקוח יקפיד להטמיע בתוך העיתון את  הקישורים הרלוונטיים עבורו לאתרים, מודעות, אימיילים וכל דבר שיראה לנכון שהוא רוצה שיהיה לו קישור הן חיצוני והן פנימי. כמו כן במידה ובונים תוכן פנימי לעיתון מומלץ גם לבצע את הקישור לעמודים הפנימיים.

לאחר שהקובץ מגיע אלינו מתבצע העיבוד, נבנה תוכן עניינים וירטואלי והעיתון מוכן כרגע לעיבוד סופי.

לציין, ניתן גם להוסיף אפשרות של הורדת העיתון כ PDF וכמו כן ישנה שליטה על כל אפשרות כמו הדפסה, שיתוף וכד' כך שאם אינכם מעוניינים באלמנט כזה או אחר יש להעביר את הבקשה אלי על מנת שאסיר את האופציה מהעיתון הדיגיטלי.

בסיום העיבוד לפורמט הדיגיטלי עומדות בפניכם שתי אפשרויות:

האחת – לקבל את סט הקבצים לצורך הטמעה בשרת שלכם, היקף הקבצים יכול לנוע בין 50 ל 300 מגה תלוי בגודל הקבצים והגרפיקה אותם העברתם.

השנייה -  עם אפשרויות מרובות יותר היא האירוח על השרת של הפורמט הדיגיטלי 

במידה והעיתון הדיגיטלי מתארח בשרת הפורמט הדיגיטלי אתם מקבלים ממני קישור אותו הנכם יכולים להפיץ לכל גורם שתרצו.

וחשוב לזכור, לא הרבה זמן אחרי שהפקת העיתון מסתיימת הוא כבר מוכן להפצה. אתם יכולים בעזרת דיוור מהיר להעביר לכל אדם ואדם את הקישור לעיתון שלכם כך שהוא מספר דקות אחרי שהסתיימה ההפקה לפורמט הדיגיטלי יכול כבר להיות אצל הקוראים שלכם. הוא גם יכול לעלות לדף מרוכז שלכם או לאתר שלכם ואו לכל מקום אחר וזמין לכולם במהירות ויעילות בכל מכשיר ומכשיר באשר הוא – מחשב, סמרטפון וטאבלט.

לציין נקודה מעניינת, בשעות היום, מסתבר ששיא הקריאה היא באמצעות המחשב האישי בגרסה המדפדפת, בשעות אחר הצהריים, ערב, השיא עובר לגרסת הסמרטפונים והטאבלטים ובלילה זה משתווה. את הנתונים האלה אני רואה במסגרת מעקב מסודר דרך גוגל אנליטיקס שמראה את ההתפלגות של הקוראים של המגזינים.

רבים היום מעיינים בעיתונים הדיגיטליים דרך המכשירים הניידים וכאן, הקישור נפתח באופן מלא ואיכותי ומאפשר לכל אחד באשר הוא ומכל מכשיר או מערכת הפעלה לקרוא, לקבל את המידע ולהיות בעניינים של העיתון שלכם. זה ערך מוסף ולציין, הכל מקישור אחד שמתאים את עצמו לכל מכשיר באשר הוא. זה מוסיף המון ומעלה את כמות הקוראים של העיתון / מגזין שלכם.

bottom of page